Wyprawa Drogą Kości – Magadan 2018

Przejedź z nami Syberię wzdłuż w 2018 roku. Jedziemy nad Bajkał, potem wzdłuż magistrali Bajkalsko-Amurskiej (BAM) do Jakucka i Drogą Kości aż do Magadanu. Jeśli myślałeś, że wszystkie off-roadowe wyzwania już za Tobą – myliłeś się. 

Opis trasy pojawi się w ciągu kilku miesięcy. Pracujemy nad nim.

Maroko 2017 – 2018 – sylwestrowa wyprawa

Zapraszamy Was na wspaniałą wyprawę po Maroku. Wyprawę po kraju, który na każdym kroku zaskakuje swoją odmiennością kulturową i cywilizacyjną. Po kraju, w którym w ciągu kilku godzin z ośnieżonych szczytów gór można przenieść się na spaloną słońcem pustynię. Po kraju kolorów, muzyki, bazarów, miętowej herbaty, wielbłądów, Berberów i słońca…

Dodatkową atrakcją jest zabawa sylwestrowa spędzona z Berberami w pustynnym hotelu z basenem, w bezpośrednim sąsiedztwie przepięknego bajkowego ergu, znanego m.in. z wielu filmów.

Ramowy plan

Dzień 1 (29 grudnia 2017 r.)

Spotykamy się w porcie w Almerii w Hiszpanii w godzinach południowych, potem przeprawa promowa do Melilli. Nocleg na promie.

Dzień 2

Jedziemy na Saharę. Trasa z Nadoru wiedzie przez Atlas Średni, głównie po asfalcie. Dystans ok 400 km. Nocleg w opuszczonym forcie Legii Cudzoziemskiej.  

Dzień 3

Dzisiaj pokonamy wyschnięte koryto rzeki biegnące w przepięknym kanionie. Potem przejazd przez hamadę. Dystans do przejechania – ok. 250 km. Naszym celem jest Merzouga – stolica marokańskich wydm. Sylwestrową noc spędzimy w hotelu z Berberami i Nomadami.

Dzień 4

Merzouga &#8211

czytaj dalej....

Mauretania 2017 – Trans Sahara Adventure – wyprawa

Przeżyj z nami wyjątkową przygodę off-roadową w Mauretanii. Wyprawa potrwa 2 tygodnie (od momentu spotkania w Rabacie do zakończenia wyprawy na granicy Mauretanii i Sahary Zachodniej). Pokażemy Wam kraj, leżący prawie w całości na Saharze. Słynący z największego monolitu Afryki – Ben Amery – na który wejdziemy pieszo. Będziemy przemierzać bezkres pustyni jadąc 3 doby po piasku bez żadnego miasta po drodze. Przekonacie się, co oznacza prawdziwa pustynia, prawdziwy off-road i prawdziwe wyzwanie. Zapraszamy!

Pożegnanie lata – zlot off-roadowy 2017

Zapraszamy Was serdecznie na zlot fanów i miłośników bezdroży i off-roadu który odbędzie się w Przeborowie. Impreza będzie organizowana w 2 wariantach – dłuższym obejmującym dodatkowo spływ kajakowy Drawą oraz krótszym – tylko off-roadowym.

Bułgaria 2017 – turnus 2

Tego lata zapraszamy na 10 dniową wyprawę do Bułgarii. Będziemy mieli okazję dokładnie poznać ten kraj obfitujący we wspaniałe widoki,wysokie góry i jaskinie które będzie można eksplorować.

Przejedziemy

czytaj dalej....

Grecja 2017 – wyprawa do kraju Homera

Grecja – kraj z antycznymi zabytkami, pięknymi krajobrazami, masywnymi górami, ciepłym i czystym morzem i setkami off-roadowych ścieżek. Do tego pyszne jedzenie, upalne lato i masa zabawy. Jedź z nami do Grecji tego lata.

Albania 2017 – wyprawa

Wyprawa off-roadowa do Albanii to 10-cio dniowa impreza turystyczno off-roadowa po tym niesamowitym kraju. Wspaniałe widoki, dzikie, często nie naprawiane od wielu lat szlaki i całkowite bezdroża. Wszystko to wciąż w Europie.

Chiny 2017 – wyprawa do Państwa Środka

Naszym celem będzie przejazd przez stepy Kazachstanu, wyschnięte dno Morza Aralskigo, góry Tienszan w Kirgistanie. W Chinach będziemy unikać uczęszczanych dróg, dotrzemy do Wielkiego Muru (Jiayuguan), zobaczymy Terakotową Armię, oczywiście Pekin i masę innych miejsc. Trasa będzie na tyle elastyczna, żeby można było jej odcinki robić zamiennie – terenowo lub asfaltem – dopasowując szybkość przemierzania kraju do wymogów programu. Wrócimy przez Mongolię i syberyjską Rosję.

Czarnogóra 2017 – wyprawa

Czarnogóra. Malutki kraj, gdzie dogadasz się po naszemu, z jedynym ciepłym w Europie fiordem-Kotorem, nie ustępującym w niczym Dubrownikowi, bez miliona turystów, kamperów, dudniących dyskotek, za to z krętymi górskimi drogami (…), winami po euro za litr i ludźmi, którzy są nam bliscy jak bracia.

Trasa

czytaj dalej....

Kazachstan i Kirgistan 2017

Naszym celem będzie przejazd przez stepy Kazachstanu, wyschnięte dno Morza Aralskigo, góry Tienszan w Kirgistanie. Trasa rozpoczyna się w Astrachaniu w Rosji, a kończy w Kirgistanie – przy strefie zamkniętej, oddzielającej ten kraj od Chin

Rumuńskie Bezdroża 2017 Transylwania – wyprawa

Rumuńskie bezdroża to tygodniowa impreza turystyczno off-roadowa po rumuńskich Karpatach. Wspaniałe widoki, czyste powietrze i to co lubimy najbardziej – bezdroża, całkiem niedaleko naszego kraju i wciąż w Unii Europejskiej. W programie wysokogórska droga Transalpina – niestety coraz mniej off-roadowa, a coraz bardziej asfaltowa i komercyjna, ale wciąż piękna. Noclegi na dziko.

Rumuńskie Bezdroża 2017 – Maramuresz – wyprawa

Rumuńskie bezdroża to tygodniowa impreza turystyczno off-roadowa po rumuńskich Karpatach. Tym razem przejedziemy Maramuresz i Bukowinę. Odwiedzimy zamek Drakuli i dom w którym Vlad Drakul się urodził. Zobaczymy również Wesoły Cmentarz, Satu Mare, Sapantę, Shigishoarę i kopalnie soli. Między atrakcjami będzie oczywiście off-road, noclegi na dziko, ogniska i świetna zabawa dla całych rodzin.

Bułgaria 2017 – turnus 1

Tego lata zapraszamy serdecznie na 10 dniową wyprawę do Bułgarii. Będziemy mieli okazję dokładnie poznać ten kraj obfitujący we wspaniałe widoki,wysokie góry i jaskinie które będzie można eksplorować.

Przejedziemy

czytaj dalej....