10 lat Bezdroży 4×4

Dekada za nami – 10 lat Bezdroży 4×4

Autowywiad

Kiedy to się zaczęło?

Zaczęliśmy jeździć komercyjnie 2007 roku, po blisko 8 latach samotnych przygód w terenie. 

Ile krajów odwiedziliśmy?

Trudno policzyć. Przejechaliśmy Europę z północy na południe i wschodu na zachód, Azję podobnie. Nasze samochody jeździły po wybrzeżach dwóch oceanów (Atlantyckiego i Spokojnego), w samej Afryce byliśmy w 9 krajach.

Ulubiony kraj?

Najładniejsze bezapelacyjnie jest Maroko i Kirgistan, za to najczęściej bywamy w Rumunii.

Kirgistan
Zabawa na piaskach Sahary

Najdłuższa wyprawa?

Chiny 2015 (Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Chiny, Mongolia i znowu Rosja) – przejechaliśmy 27 tysięcy kilometrów w 2 miesiące.

Galeria z Chin

A najdziksza?

Mali 2012 (Maroko, Sahara Zachodnia, Mauretania, Mali, Burkina Faso) – tu było 22 tysiące kilometrów, ale znacznie mniej cywilizowanie.

Galeria z Mali

Najbardziej odjechane plany na przyszłość?

Nowy kierunek w Rosji –  Magadan – jedziemy w przyszłym roku. Myślimy o kilku innych nowych destynacjach, głównie w Azji.

Ile kilometrów zrobiliśmy w sumie?

Tu już można tylko szacować – ok 1.300.000 

Ile załóg z nami jechało?

W bazie danym mamy ok 3500 załóg, wiele z nich jeździ z nami regularnie, a niektóre były tylko na zlotach.

Jakieś ciekawostki?

Napisano o nas pracę magisterską i byliśmy częścią pracy doktorskiej. Do Workuty pierwszy raz pojechaliśmy dlatego, że P. Koperski stwierdził, że tam dojechać się nie da i dziennikarze z Torunia szukali na gwałt kogoś kto sobie poradzi (ta informacja pochodzi właśnie od nich). Pierwotnie to on miał ich tam zawieźć. 

Media – jaki film najbardziej się podobał?

Bezapelacyjnie zwycięzcą jest film z wyprawy do Murmańska i na Nordkapp z 2010 roku – prawie 60 tysięcy wyświetleń.

A galeria?

Tu trudno odpowiedzieć – poszukajcie ulubionej sami >>tutaj<<

Ulubiony samochód?

Bezapelacyjnie – Nissan Patrol, bardziej z sentymentu chyba niż jakichś konkretnych powodów.

Dziękujemy Wam za wspólne 10 lat!

 

  • Kris Góral

    Karolino, Łukaszu i Maćku – gratuluję! Cieszę się ogromnie z Waszego tak wyjątkowego sukcesu. To co robicie to nie tylko WASZA praca i pasja. Dajecie nam wielką radość z podróżowania z Wami i poznawania świata. Ale to nie wszystko. Dzięki podróżom rozwijacie w ludziach wiele pozytywnych cech. Uczymy się wyjątkowych wartości i życia przyjaznego naturze. Poznajemy ludzi żyjących w różnych kulturach. Dzięki tak bliskim kontaktom nabieramy szacunku do innych do tego co nieznane i obce. Widzimy jak wspaniale żyją ludzie w zupełnie innych warunkach niż my i często jak niewiele potrzeba do szczęścia. To wszystko przekłada się na pobudzanie empatii w nas i szacunku do naszego codziennego życia. Podróże z Wami są tak przygotowane, że czujemy się na nich jak na wyprawie z przyjaciółmi a nie z firmą. Dlatego jesteśmy tak pozytywnie nastawieni po każdej z nich i tak bardzo są wyjątkowe. To wszystko przekłada się na nasze lepsze działanie w życiu codziennym i oczekiwanie z ogromną przyjemnością na kolejna wyprawę. Dlatego z całego góralskiego serca życzę Wam jak najlepiej i obyście się dalej ciesząc pracą dawali radość innym. Pozdrawia Góral-HEJ!