O nas

Bezdroża 4×4

to przede wszystkim pasja. Zaczęliśmy dziesięciolecia temu, od wypraw wyłącznie dla siebie, natomiast od blisko 10 lat staramy się zarazić Was aktywnym wypoczynkiem i pełnym przygód poznawaniem odległych i bliskich, pięknych zakątków Europy, Afryki, Azji i Australii oraz tych najbliższych – w polskich lasach i górach. Organizujemy wyprawy off-roadowe, w których podróżując samochodami terenowymi docieramy do niesamowitych miejsc, niedostępnych dla typowego turysty. Bynajmniej nie robimy tego wyszukując tras na siłę wiodących środkiem bagna 🙂 Chodzi nam o to, żebyście mogli zobaczyć ciekawe miejsca, ale jednocześnie nie walczyli całymi dniami ze sprzętem i przyrodą. Zdecydowanie preferujemy noclegi pod gołym niebem, w atrakcyjnej dzikiej scenerii, niż w betonowym hotelu w centrum miasta. Z nami będziecie mieli okazję doświadczyć uroków naprawdę dzikiej, nienaruszonej jeszcze cywilizacją przyrody.

 Odkryjecie wulkaniczne pustynie, mroźne lodowce, wrzące gejzery i ogromne wodospady Islandii, zobaczcie piękno rumuńskich Karpat i czarnogórskich Gór Dynarskich, wjedziecie na najwyższe wydmy Maroka, przemierzycie kamienistą hamadę, poczujcie satysfakcję i wolność, jaką daje jazda po bezkresnych piaskach Sahary aż do Sahelu i dalej – do Mauretanii, Senegalu, Gambii, Mali i Burkina Faso. Poznacie co oznacza nocleg za kołem podbiegunowym, gdzie dzień trwa całą dobę lub jak podróżuje się w mroźnej Arktyce w środku zimy. Zabierzemy Was też do Kazachstanu, Kirgistanu, Mongolii, Chin i nad Bajkał w Rosji.

Jesteśmy pasjonatami wypraw off-roadowych. Włóczymy się po świecie od blisko dwudziestu lat. Staramy się, żeby uczestnictwo w naszej wyprawie było dla Was dobrą rozrywką i przede wszystkim wspaniałą przygodą – bez załatwiania dokumentów celnych, wiz czy biletów promowych. Wszystko to zrobimy w Waszym imieniu. Wystarczy wybrać wyprawę i w drogę! Jeśli nie macie samochodu wyprawowego – pożyczymy go Wam. Robimy też wyprawy bardziej tradycyjne – z dolotem na miejsce i wynajmem tam samochodów. Tak robiliśmy m.in. Kenię i Namibię.

Więcej o usługach dodatkowych można przeczytać tutaj>>>

Stawiamy na bezpieczeństwo i sprawdzone, przejezdne trasy

Off-road i podróże – udało nami się połączyć te dwie pasje. Pierwsza – z zabawy i „wypraw dookoła komina” naście lat temu ewoluowała do podróży długich na

Karolina Baraniak
Karolina Baraniak

 

kilkadzięsiąt tysięcy km – już bez topienia samochodu po dach w błocie, za to w przepięknych plenerach, z noclegami pod gołym niebem, kąpielami w rzekach i jeziorach, a nawet oceanach, przeprawami przez góry i pustynie. Taki rodzaj terenowych eskapad jest bez wątpienia ekscytującym podróżowaniem – takim prawdziwym, z mniej więcej określonym celem, ale nieokreślonymi do końca harmonogramem i drogami. Po eksploracji danego terytorium, układamy trasę, na którą zapraszamy Was. Wiemy już jak jechać, gdzie spać i co pokazać Wam po drodze.

Większości ludzi, podróż, szczególnie ta wakacyjna, wypoczynkowa, kojarzy się z taksówką na lotnisko, samolotem i jednym hotelem na miejscu, gdzie co najwyżej pojadą na jakąś fakultatywną wycieczkę po okolicy. To już dawno nie dla nas, naszych stałych Klientów i, mamy taką nadzieję, nie dla Was, o czym być może musicie się jeszcze przekonać, najlepiej jadąc gdzieś z nami.

Łukasz Dyrak
Łukasz Dyrak

Nasze terenowe podróże są nastawione przede wszystkim na przyrodę, tą dziką, jakiej na pewno nie zobaczycie odwiedzając te same kraje z wycieczką z typowego biura podróży.
Wjedziemy tam, gdzie podobno się nie da, co najważniejsze – zrobicie to sami, w swoim terenowym samochodzie, czując dreszcz adrenaliny. Poznamy ludzi mieszkających z dala od cywilizacji, ich kulturę i kuchnię, obyczaje.
Zobaczymy dziko żyjące zwierzęta, od reniferów po lwy oraz roślinność której nie sadził człowiek. O to właśnie chodzi, żeby poznawać świat od dzikiej strony.

Jeśli nie dysponujesz samochodem terenowym, możemy Ci go pożyczyć, albo zaprosić Cie do samochodu prowadzącego wyprawę. W większości wypraw

Maciej Domański /ten z prawej/
Maciej Domański /ten z prawej/

taka możliwość jest wyszczególn  iona w cenniku.

Nasze doświadczenie obejmuje m.in.:
– zdobyliśmy Dakar, >>relacja tutaj<<
– jako pierwsi off-roaderzy z Europy dotarliśmy do Workuty – najdalej na wschód wysuniętego miasta Europy, do którego nie prowadzą żadne drogi, >>relacje tutaj<<,
– notorycznie 🙂 prowadzimy wyprawy do Maroka, Rumunii, Rosji, na Islandię, do Czarnogóry, Mauretanii, Mali, Senegalu, Gambii, Kazachstanu, Kirgistanu, Albanii, Grecji, Bułgarii, Turcji, Macedonii i do Australii,
– byliśmy i myślimy o wyprawach do Indii, Tybetu, Iranu, Wietnamu, Tajlandii i Indonezji, a także Botswany, Zimbabwe i RPA.

Serdecznie zapraszamy

Nasze witryny:
www.bezdroza4x4.pl/+ – Google Plus Bezdroży 4×4
facebook.com/bezdroza4x4 – Fanpage na Facebooku
facebook.com/groups/bezdroza4x4 – forum dyskusyjne
youtube.com/bezdroza4x4 – kanał filmowy na Youtube
twitter.com/bezdroza4x4 – kanał na Twitterze
instagram.com/bezdroza4x4 – kanał na Instagramie

Napisz do nas