Deklaracje

  • U nas nie będziesz jechał w sznurze samochodów – wyprawy mają ograniczoną ilość miejsc, po ich przekroczeniu wyłączamy możliwość zapisania kolejnych załóg.
  • Jeździmy rozsądne odcinki dziennie – nie gonimy od rana do nocy w samochodzie, nie o to chodzi prawda?
  • Opłaty rejestracyjne wpłacacie na konto firmowe, a nie cioci. Potwierdzamy wpłaty paragonem lub fakturą. Płacimy podatki.
  • Istniejemy nieprzerwanie od 2007 roku. Nie pojawiliśmy się wczoraj i nie znikniemy jutro.
  • Nasze trasy ułożyliśmy sami, znamy alternatywne przejazdy, znamy ludzi na miejscu, znamy warsztaty i wiemy gdzie szukać pomocy w razie “w”.
  • W naszym samochodzie serwisowym mamy nieźle wyposażony warsztat, elektronarzędzia, diagnostykę komputerową,
  • Wiemy jak sprawić, żebyście się dobrze bawili i czuli bezpiecznie

15 lat na rynku

Nasza firma to przede wszystkim pasja.

Zaczęliśmy dziesięciolecia temu, od wypraw wyłącznie dla siebie, natomiast od 15 lat staramy się zarazić Was aktywnym wypoczynkiem i pełnym przygód poznawaniem odległych i bliskich, pięknych zakątków Europy, Afryki, Azji i Australii oraz tych najbliższych – w polskich lasach i górach. Organizujemy wyprawy off-roadowe, w których podróżując samochodami terenowymi docieramy do niesamowitych miejsc, niedostępnych dla typowego turysty. Bynajmniej nie robimy tego wyszukując tras na siłę wiodących środkiem bagna 🙂 Chodzi nam o to, żebyście mogli zobaczyć ciekawe miejsca, ale jednocześnie nie walczyli całymi dniami ze sprzętem i przyrodą. Zdecydowanie preferujemy noclegi pod gołym niebem, w atrakcyjnej dzikiej scenerii, niż w betonowym hotelu w centrum miasta. Z nami będziecie mieli okazję doświadczyć uroków naprawdę dzikiej, często nienaruszonej jeszcze cywilizacją przyrody.

Odkryjecie wulkaniczne pustynie, mroźne lodowce, wrzące gejzery i ogromne wodospady Islandii, zobaczcie piękno rumuńskich i ukraińskich Karpat, czy też czarnogórskich Gór Dynarskich lub kirgiskiego Tien Shan, wjedziecie na najwyższe wydmy Maroka, przemierzycie kamienistą hamadę, poczujcie satysfakcję i wolność, jaką daje jazda po bezkresnych piaskach Sahary aż do Sahelu i dalej – do Mauretanii, Senegalu, Gambii, Mali i Burkina Faso. Poznacie co oznacza nocleg za kołem podbiegunowym, gdzie dzień trwa całą dobę lub jak podróżuje się w mroźnej Arktyce w środku zimy. Zabierzemy Was też do Kazachstanu, Kirgistanu, Mongolii, Tunezji, Chin i nad Bajkał lub do Magadanu w Rosji.

Jesteśmy pasjonatami wypraw samochodowych. Staramy się, żeby uczestnictwo w naszej wyprawie było dla Was dobrą rozrywką i przede wszystkim wspaniałą przygodą – bez załatwiania dokumentów celnych, wiz czy biletów promowych. Wszystko to zrobimy w Waszym imieniu. Wystarczy wybrać wyprawę i w drogę! Jeśli nie macie samochodu wyprawowego – pożyczymy go Wam albo doradzimy jaki i gdzie kupić. Możesz też jechać w samochodzie prowadzącego wyprawę. Robimy też wyprawy bardziej tradycyjne – z dolotem na miejsce i wynajmem samochodów na miejscu. Tak robiliśmy m.in. Kenię i Namibię, Gruzję i Islandię.

Więcej o usługach dodatkowych można przeczytać >>>tutaj<<<

Nasza ekipa

Karolina Baraniak
 Karolina “Kala” Baraniak

Karolina jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomiczno – Turystycznej w Szczecinie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest mamą, podróżniczką, planerem i fotografem. Posługuje się językiem francuskim i niemieckim, trochę angielskim.

Łukasz Dyrak
 Łukasz “Laki” Dyrak

Łukasz jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Z zamiłowania podróżnik (no oczywiście), fotograf i mechanik. W naszej ekipie zajmuje się planowaniem i prowadzeniem wypraw. Mówi biegle po angielsku i trochę po rosyjsku

 Maciej “Vampir” Domański

Maciej jest podróżnikiem z krwi i kości, a także pilotem, motocyklistą, rajdowcem, nurkiem i duszą towarzystwa. W Bezdrożach prowadzi wyprawy. Zna biegle język rosyjski, nieźle angielski i trochę turecki i hiszpański.

 Igor Malaniuk

Igor jest podróżnikiem i off-roaderem, kierowcą rajdowym, byłym żołnierzem i z wykształcenia lekarzem chirurgiem. W Bezdrożach prowadzi wyprawy. Zna biegle język ukraiński (dla niego ojczysty), rosyjski, całkiem nieźle polski i angielski.

Stawiamy na bezpieczeństwo i sprawdzone, przejezdne trasy

Off-road i podróże – udało nami się połączyć te dwie pasje. Pierwsza – z zabawy i “wypraw dookoła komina” w latach 90tych poprzedniego wieku (jak to brzmi), ewoluowała do podróży długich na kilkadziesiąt tysięcy km (wcale nie przesadzam, nasz rekord to 27 tys km jednym ciągiem) – już bez topienia samochodu po dach w błocie, za to w przepięknych plenerach, z noclegami pod gołym niebem, kąpielami w rzekach i jeziorach, a nawet oceanach, przeprawami przez góry i pustynie. Taki rodzaj terenowych eskapad jest bez wątpienia ekscytującym podróżowaniem – takim prawdziwym, z mniej więcej określonym celem, ale nieokreślonymi do końca harmonogramem i drogami. Po eksploracji danego terytorium, układamy trasę, na którą zapraszamy Was. Wiemy już jak jechać, gdzie spać i co pokazać Wam po drodze.

Większości ludzi, podróż, szczególnie ta wakacyjna, wypoczynkowa, kojarzy się z taksówką na lotnisko, samolotem i jednym hotelem na miejscu, gdzie co najwyżej pojadą na jakąś fakultatywną wycieczkę po okolicy. To już dawno nie dla nas, naszych stałych Klientów i, mamy taką nadzieję, nie dla Was, o czym być może musicie się jeszcze przekonać, najlepiej jadąc gdzieś z nami.

Nasze terenowe podróże są nastawione przede wszystkim na przyrodę, tą dziką, jakiej na pewno nie zobaczycie odwiedzając te same kraje z wycieczką z typowego biura podróży.
Wjedziemy tam, gdzie podobno się nie da, co najważniejsze – zrobicie to sami, w swoim terenowym samochodzie, czując dreszcz adrenaliny. Poznamy ludzi mieszkających z dala od cywilizacji, ich kulturę i kuchnię, obyczaje. Zobaczymy dziko żyjące zwierzęta, od reniferów po lwy oraz roślinność której nie sadził człowiek.

O to właśnie chodzi, prawda? –  żeby poznawać świat od dzikiej strony.

Nasze doświadczenie obejmuje m.in.:

– zdobyliśmy Dakar, >>relacja tutaj<<
– jako pierwsi off-roaderzy z Europy dotarliśmy do Workuty – najdalej na wschód wysuniętego miasta Europy, do którego nie prowadzą żadne drogi, >>relacje tutaj<<,
– notorycznie 🙂 prowadzimy wyprawy do Maroka,Tunezji, Rumunii, Rosji, na Islandię i Ukrainę, do Czarnogóry, Mauretanii, Mali, Senegalu, Gambii, Kazachstanu, Kirgistanu, Albanii, Grecji, Bułgarii, Turcji, Macedonii i do Australii,
– byliśmy lub myślimy o wyprawach do Indii, Tybetu, Syrii, Jordanii, Iranu, Wietnamu, Tajlandii i Indonezji, a także Botswany, Zimbabwe i RPA.

Serdecznie zapraszamy

Nasze witryny:
facebook.com/bezdroza4x4 – Fanpage na Facebooku
facebook.com/groups/bezdroza4x4 – forum dyskusyjne
youtube.com/bezdroza4x4 – kanał filmowy na Youtube
twitter.com/bezdroza4x4 – kanał na Twitterze
instagram.com/bezdroza4x4 – kanał na Instagramie

Napisz do nas